FAQ

FAQ

Czyli co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać!


Czy mogę zamówić niestandardowy format lub inną wersję kolorystyczną?

Oczywiście! Wystarczy napisać do nas na social media, lub na maila: zamowienia@muural.pl

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Większość zamówień wysyłamy do 3 dni roboczych, jednak przy dużej ilości zamówień czas może ulec nieznacznemu wydłużeniu.

Jakim kurierem wysyłane są zamówienia?

DPD. Zazwyczaj paczki dostarczane są następnego dnia roboczego po wysyłce, jednak może się zdarzyć, że czas ten zostanie wydłużony. Niestety na to wpływu już nie mamy.

Czy jeśli zamówię grafikę oraz ramę, to czy przyjdzie do mnie oprawiona?

Niestety nie. Ale za to przyjdą razem w jednej paczce!

Czy obrazy z kategorii malarstwo będą dostępne jako grafiki?

Niestety nie. Uznaliśmy, że obrazy muszą być unikalne, inaczej traciłyby na wartości!

Czy mogę zwrócić zamówiony produkt?

Zgodnie z warunkami obowiązującego prawa: tak (nie dotyczy zamówień personalizowanych). Jednak bardzo prosimy o przemyślane zakupy, wszystkie grafiki drukujemy na zamówienie. Jesteśmy małą firmą, która nie może sobie pozwolić na trzymanie dziesiątek gotowych grafik w domu 😉

W jakiej technologii drukujecie grafiki?

Wszystkie grafiki są drukowane na ploterze Epson, który daje gwarancję 80 lat trwałości pigmentów. Używamy papieru fotograficznego o gramaturze 300.

Po jakimś czasie moje grafiki zaczęły się marszczyć w ramce! Czy jest to wada wydruku?

Niestety, trzeba pamiętać, że drukujemy na papierze (wysokiej jakości, ale jednak). Przy dużej wilgotności lub przy częstych jej zmianach papier zaczyna absorbować wodę z powietrza i przemieszcza się w ramce, czego efektem jest marszczenie. Rozwiązaniem jest podklejenie plakatu do pleców ramy, demontaż plakatu i pozostawienie go poza ramą na kilka dni w celu wyrównania wilgotności lub zastosowanie urządzeń do stabilizacji wilgotności we wnętrzu (pod tym względem rekuperacja jest absolutnie genialna). Niestety, grafiki umieszczone w miejscach takich jak kuchnia mogą sprawiać problemy.