Opublikowano

Moja pierwsza wystawa – Pszczyna

Witajcie! Dziś mam ogromną przyjemność opowiedzieć wam o niesamowitej podróży artystycznej, która doprowadziła mnie do spełnienia jednego z moich największych marzeń. Jestem Laura Zubel-Stoły, młoda artystka z pasją do malowania i tworzenia pięknych, wyrazistych obrazów. Jeśli jesteście ciekawi, jakie wydarzenie miało miejsce w moim życiu ostatnio, to trzymajcie się, bo to naprawdę ekscytująca historia!

Od zawsze fascynowała mnie sztuka w różnych postaciach. Już na początku mojej przygody ze studiami na architekturze, marzyłam o tym, aby moje prace, moje wizje, znalazły drogę do serc innych ludzi. Malowanie i rysowanie były moją oazą spokoju i formą wyrażania samej siebie, którą chciałam się podzielić ze światem. Ale początek był trudny, zwłaszcza przy ciągłej pracy nad projektami architektonicznymi. Moje artystyczne aspiracje czasem wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

Lata studiów były intensywne, pełne wyzwań, ale również cennych lekcji i inspiracji. Od zawsze w mojej głowie kiełkowało marzenie, aby kiedyś zorganizować własną wystawę, na której mogłabym zaprezentować światu to, co tkwi w moim wnętrzu. Czekałam na właściwy moment, chciałam być pewna, że to coś, co będę w stanie z dumą pokazać światu.

Po ukończeniu studiów przez kilka lat pracowałam w zawodzie jako architekt. To dzięki tej pracy, którą dalej kocham, zauważyłam, że jestem w stanie odpowiedzieć na potrzeby wielu moich klientów oraz innych architektów. Zdecydowałam się poświęcić więcej czasu swojej pasji. Rozpoczęłam tworzenie prac, które byłyby autentycznym wyrazem mojej wrażliwości i wyobraźni. Moje grafiki były pełne kolorów, emocji i detali, a każdy z nich miał swoją unikalną historię do opowiedzenia. W międzyczasie, na mojej drodze pojawił się również świat ręcznie malowanych obrazów. Fascynacja tym medium pozwoliła mi eksperymentować z technikami i tworzyć dzieła jeszcze bardziej złożone i wyraziste.

Lata pracy, ciągłego doskonalenia umiejętności i wierności swojej pasji w końcu zaprowadziły mnie do wyjątkowego momentu – moja pierwsza wystawa indywidualna! Moje serce wtedy mocniej zabijało, gdy myślałam o tym, że w końcu będę mogła pokazać swoje prace w rzeczywistej przestrzeni, dostępnej dla każdego, a nie tylko w internecie. W końcu przyszedł czas, aby to marzenie stało się rzeczywistością.

Współpraca ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie okazała się kluczowa dla realizacji mojej wystawy. Ich otwartość na sztukę i wsparcie dla lokalnych artystów sprawiły, że mogłam z dumą powiesić swoje obrazy na ich ścianach. To było niewiarygodne uczucie – widzieć swoje prace w tak wyjątkowym miejscu, gdzie tyle osób miało okazję je zobaczyć i zastanowić się nad ich przesłaniem.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała moja wystawa, mam dla was niespodziankę! Przygotowaliśmy krótki film, który przedstawi wam wnętrze Centrum Przesiadkowego, jak również moje obrazy w całej ich okazałości.

Wystawienie moich prac było spełnieniem marzenia. Pewnie nie wiecie, ale mój projekt licencjacki na Architekturze, to właśnie rewitalizacja całego pszczyńskiego dworca! To niesamowite, że właśnie tutaj mogłam zorganizować swoją pierwszą wystawę.

Dziękuję, że dzielicie ze mną tę niesamowitą podróż artystyczną. To dla mnie ogromne wyróżnienie móc dzielić się swoją pasją i pracami z wami. Zachęcam do odwiedzenia naszego sklepu ze sztuką, aby odkryć świat kolorów, emocji i piękna, które staram się przelać na płótno, zarówno w grafikach jak i w obrazach.

Znajdziecie tu szeroki wybór grafik, które oddają różnorodność mojej twórczości. Każdy wydruk, zarówno na płótnie jak i na papierze, jest starannie wykonany, aby oddać piękno i szczegóły oryginalnych prac. Jeśli szukacie czegoś wyjątkowego, zachęcam również do zapoznania się z moją kolekcją ręcznie malowanych obrazów. Każdy z nich to unikalne dzieło sztuki, stworzone z pasją i oddaniem.

Niech ta historia będzie dla was inspiracją do dążenia do swoich marzeń i realizowania pasji. Pamiętajcie, że każdy krok w kierunku spełnienia marzeń jest wart trudu i wysiłku. Dziękuję jeszcze raz i do zobaczenia na kolejnych wystawach!